DBO’s bestyrelse

Siden blev senest opdateret d. 18. september 2017

 

Formand, presseansvarlig
Eva Bundesen, valgt i 2017 for to år
Tlf.: 22 40 44 57
Email: eva.bundesen@brystkraeft.dk

 

 

 

Birgit Cortnum webNæstformand
Birgit Cortnum Aaberg, valgt i 2017 for to år
Tlf: 29 67 80 76
Email: birgit.cortnum.aaberg@brystkraeft.dk

 

 

 

Bestyrelsesmedlem, sekretær
Karin Berg Hendriksen, valgt i 2017 for to år
Tlf.: 24 84 05 40
Email: karin.berg-hendriksen@brystkraeft.dk

 

 

 

Bestyrelsesmedlem
Gitte Laursen, valgt i 2017 for to år
Tlf.: 40 50 78 59
Email: gitte.laursen@brystkraeft.dk

 

 

 

Bestyrelsesmedlem, kontaktperson for DBO-kredse
Lis de Lasson, valgt i 2017 for et år
Tlf.: 29 80 21 35
Email: lis.delasson@brystkraeft.dk

 

 

 

Mimi portræt webBestyrelsesmedlem, kasserer
Mimi Petersen, valgt i 2016 for to år
Tlf.: 21 47 70 54
Email: mimi.petersen@brystkraeft.dk

 

 

 

Bestyrelsesmedlem
Charlotte Johannsen, valgt i 2017 for to år
Tlf.: 60 60 87 22
Email: charlotte.johannsen@brystkraeft.dk